Tablica korkowo-magnetyczna to nie tylko narzędzie znane ze szkolnych klas czy biur, ale również niezastąpiony pomocnik w domu. W dobie cyfryzacji i smartfonów warto powrócić do klasycznych metod organizacji przestrzeni i myśli. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnej tablicy oraz jak maksymalnie wykorzystać jej potencjał w codziennym życiu – zapraszamy do czytania!

Spis treści:

 1. Czym jest tablica korkowo-magnetyczna?
 2. Dlaczego warto zainwestować w tablicę korkowo-magnetyczną?
 3. Jak wybrać tablicę korkowo-magnetyczną dla siebie?
 4. Zestawy tablic do domu – jak je wykorzystać? Pomysłya) Jak pielęgnować tablicę korkowo-magnetyczną?
 5. Tablice magnetyczno-korkowe – podsumowanie

Czym jest tablica korkowo-magnetyczna?

Tablica korkowo-magnetyczna to połączenie tradycyjnej tablicy korkowej z tablicą magnetyczną. Swoją wielofunkcyjność zawdzięcza powierzchni, która pozwala zarówno przypinać notatki przy pomocy pinezek, jak i mocować na niej magnesy. Stworzona z myślą o wygodzie i funkcjonalności, stanowi idealne rozwiązanie dla domu, biura czy szkoły.

Dlaczego warto zainwestować w tablicę korkowo-magnetyczną?

Nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność przemawia za tablicą korkowo-magnetyczną. Doskonale sprawdza się jako miejsce na ważne notatki, rachunki czy listy zakupów. Jej wielofunkcyjność pozwala zaoszczędzić miejsce i zorganizować przestrzeń w domowym biurze czy kuchni.

Tablica korkowo-magnetyczna

Jak wybrać tablicę korkowo-magnetyczną dla siebie?

Wybór odpowiedniej tablicy zależy od kilku czynników:

 1. Wielkość: Zastanów się, jak dużo miejsca masz do dyspozycji. Do małego pokoju lepiej wybrać mniejszy model, natomiast w przestronnym salonie czy biurze można postawić na większą tablicę (uniwersalnym wyborem może być tablica 60×90 cm)
 2. Materiał: Jakość korka i powierzchni magnetycznej ma kluczowe znaczenie dla trwałości i funkcjonalności produktu, dlatego warto inwestować w tablice wykonane z dobrych jakościowo materiałów.
 3. Ramka: Wybór odpowiedniej ramki nie tylko wpływa na estetykę, ale także na trwałość tablicy. Ramki z drewna nadają się do wnętrz w stylu skandynawskim czy klasycznym, natomiast metalowe czy plastikowe będą pasować do bardziej nowoczesnych przestrzeni.

Zestawy tablic do domu – jak je wykorzystać? Pomysły

Tablica korkowo-magnetyczna, dzięki swojej wielofunkcyjności, staje się niezastąpionym elementem w wielu miejscach w domu i poza nim:

 1. Kuchnia: Jako centralny punkt dla przepisów, list zakupów czy też ważnych informacji dotyczących rodziny. Możemy również przypinać do niej karty z ulubionymi potrawami czy zdjęciami z ostatnich rodzinnych uroczystości.
 2. Salon: Mocowanie magnesów w bocznej części dużego salonu może nie tylko pełnić funkcję dekoracyjną – to miejsce, gdzie domownicy mogą zostawiać sobie nawzajem wiadomości, planować wspólne wyjścia czy też informować o ważnych wydarzeniach w najbliższym czasie.
 3. Pokój dziecięcy czy nastolatka: Deski korkowe w pokoju dziecka to doskonałe rozwiązanie dla pociech w każdym wieku – zarówno maluchy, jak i nastolatki mogą znaleźć na niej miejsce do wyrażania siebie, przypinania ważnych dla nich rysunków, zdjęć z przyjaciółmi czy też planów lekcji. Tablice korkowo-kredowe z właściwościami magnetycznymi zapewniają dodatkowo możliwość przypinania i notowania jednocześnie!
 4. Domowe biuro: Planer tablicowy może służyć jako miejsce do planowania projektów, zadań do wykonania czy też spotkań z klientami. To także świetne miejsce na przypinanie ważnych notatek, kartek z terminami czy inspirujących cytatów.
 5. Hobby i warsztat: Domowy warsztat lub kącik artystyczny to miejsce, gdzie tablice kredowo-magnetyczne, tablice suchościeralne magnetyczne i zwykłe tablice korkowe na ścianę będą stanowić dla domowników idealną przestrzeń do organizacji swoich projektów, planowania zakupów materiałów czy też przypinania inspiracji.
 6. Przedsionek lub korytarz: Jako miejsce, gdzie możemy zostawić sobie przypomnienia przed wyjściem z domu, takie jak „zabrać parasol” czy „zapłacić za prąd”.

Zaletą takiej tablicy jest jej uniwersalność. Możemy ją dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji, co czyni ją doskonałym dodatkiem do niemal każdej przestrzeni.

Jak pielęgnować tablicę korkowo-magnetyczną?

Jeśli zależy nam, aby tablica służyła przez lata, warto ją regularnie czyścić. Do powierzchni magnetycznej używaj specjalnych ściereczek do tablic, natomiast korek wyczyść miękką ściereczką lekko zwilżoną wodą. Pamiętaj także o regularnym odświeżaniu korka, by nie stracił on swoich właściwości.

Tablice magnetyczno-korkowe – podsumowanie

Tablica korkowo-magnetyczna to praktyczny i estetyczny dodatek do każdego wnętrza. Jej uniwersalność sprawia, że doskonale sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domowym zaciszu. Wybierając tablicę, warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów oraz jej wielkość, dostosowaną do naszych potrzeb i przestrzeni. Właściwa pielęgnacja zapewni jej długą żywotność i estetyczny wygląd przez wiele lat.